B&P Instal

Strona w trakcie tworzenia. Materiały się sukcesywnie uzupełniane.

Wystawy według dekad

Wystawa: Dni kobiet w Łaźni

Dni kobiet w Łaźni

Miasto: Gdańsk
Instytucja: CSW Łaźnia
Kuratorka: Agnieszka Wołodźko, Małgorzata Taraszkiewicz-Zwolicka
Data: 01-18 marca 2007

Beata Białecka

Magda Bielesz

Dorota Nieznalska

Monika Pudlis

Beata Sosnowska

Edyta Czapla

Ewa Kobylarczyk

Elżbieta Jabłońska

Agnieszka Szreder

Angelika Fojtuch

Iwona Zając

Joanna Zastróżna

Małgorzata Żerwe

Małgorzata Winter

Dorota Podlaska

8 marca 2007 możliwość zakupy wystawionych prac.

 

"Słodka sztuka" - pokaz prac wideo artystek polskich

Kobiecość stereotypowo postrzegana to romantyzm, ciepło i idealizacja wizerunku, czyli wszystko to, co powierzchowne. Jest to obraz projektowany najczęściej przez męską część społeczeństwa. Przyglądając się praktyce artystycznej kobiet szczególnie w tzw autotematyce bardzo rzadko obraz taki można odnaleźć. Kobiecość wcale nie jest koronkowo nostalgiczna, ale realna, osadzona w refleksji nad zmieniającym się ciałem, emocjami i wyobrażeniami.
‘Słodka sztuka’ to prace przemyślenia, czasem gorzkie, często ironiczne, lub zdradzające krytyczny wgląd we własną osobowość, w bagaż emocjonalny - noszony przez każdą z nas a ściśle związany z funkcjami społecznymi w historii i fizycznością. Celem pokazu jest prezentacja postaw wobec pojęcia ‘kobieco=słodkiej sztuki’ jako łatwej, lekkiej i przyjemnej. Zaproszone do udziału artystki opowiadają o doświadczeniach kobiecości, nie koniecznie własnych. W pokazie znajdą się prace najnowsze a także nigdy dotąd nie pokazywane prace starsze.

Autorki: Zuzanna Janin, Laura Pawela, Agnieszka Szreder, Magda Bielesz, Grupa Sędzia Główny, Beata Sosnowska, Gina (Eugenia Rewera), Marta Szulc, Bogna BURSKA, Emilia Orzechowska, Patrycja Orzechowska, Anna Lasocka; Mariola Brillowska, Elżbieta Jabłońska.


Kuratorka:  Małgorzata Taraszkiewicz-Zwolicka.

 

 

 

 

Imprezy towarzyszące:

1. pokaz akcesoriów tekstylnych i warsztaty makijażu dla mieszkanek Dolnego Miasta, zorganizowane przez Szkołę Wizażu i Stylizacji „Beauty-Art”, zakończona wystawą portretów fotograficznych (1-18 marac 2007) autorstwa Dominika Kulaszewicza i Anny Roman.

2. występ Lukrecji Pusz - 8 marca

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się