B&P Instal

Strona w trakcie tworzenia. Materiały się sukcesywnie uzupełniane.

Wystawy według dekad

Wystawa: 3x3 Galeria Profile

3x3 Galeria Profile

Miasto: Gdynia
Instytucja: Galeria PROFILE, Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART
Kuratorka: Ewa Gołębiowska
Data: 16.04-11.05.2012

Edyta Dzierż

Katarzyna Gerlaczyńska-Waszkiewicz

Iwona Ostrowska

Edyta Dzierż ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z malarstwa pt. "Pejzaż" w pracowni prof. Mariana Czapli, aneks z malarstwa ściennego w pracowni prof. E. Tarkowskiego - "Przemienienie Pańskie", mozaika, specjalizacja z rzeźby w pracowni prof. Gustawa Zemły. "Natura to mój stymulator malarskiego poznania. Dostarcza mi sieć ukrytych połączeń, koloru-światła-formy-materii oraz przestrzeni. Przeżywam, sycę się wartościami natury. Tworzę rzeczywisto - abstrakcyjne płaszczyzny porozumienia (obrazy), w które zawsze uwikłany jest człowiek. Buduję je: mocnym kolorem - dynamiczną kreską - płaską plamą barwną - szorstką fakturą - biologicznie zmodyfikowaną konsystencją farby. Obrazy wypełniam własnymi śladami, znakami, pulsująca energią."

Katarzyna Gerlaczyńska-Waszkiewicz jest absolwentką Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, dyplom w Pracowni Komunikacji Wizualnej prof. Andrzeja Wielgosza. Członek SPAW ERA ART. Uprawia malarstwo, rysunek, instalację i grafikę użytkową. Prezentuje swoją twórczość na szeregu plenerów i wystaw.

Iwona Ostrowska - dyplom z malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu. Członek zwiazku Artystów Plastyków, grupy artystycznej POSITIVE ART i Symfonia. Uprawia malarstwo olejne. Ulubionym tematem artystki są kobiety. Ukazuje świat wewnętrznych przeżyć zatrzymując w obrazie to co najbardziej ulotne, nieuchwytne. ... w malarstwie się zatopiłam, zadużyłam, jestem tam naprawdę ...

Zaproszenie ZOBACZ

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się